Bali – 2. den

Dnešek byl první pohodový den. Při včerejší debatě o času odjezdu na dnešní výlet se na mě všichni dívali jako na blázna, když jsem byl pro 9. hodinu a přehlasovali mě ti, co byli pro 8. hodinu. Ráno se odjíždělo pár minut po deváté. No stress.

První zastávka byla na sloní farmě. Turisté zde hladili a krmili slony nebo se na nich svezli po místním parku. V poledne bylo představení, ve kterém sloni předváděli triky s míčem, malování obrazu apod. Takový cirkus. Své podnikání obhajovali správci farmy s tím, že slony zachraňují od pytláků a po ošetření je vrací zpět do přírody. Tak snad tomu tak opravdu je.

V jednu chvíli se spustil zmatek, sloni začali řvát, zřízenci začali chaoticky pobíhat a rychle uklízet slony pod střechu. Ukázalo se, že místní alfa-samec se dostal do období páření a rozhodl se, že si najde svou družku. A tak přeskočil plot a utekl do džungle. Po chvíli ho ale chytili, přivedli zpět, zavřeli ho do místnosti s družkou, kterou mu sami vybrali, a za pár okamžiků byl klid.

Po slonech jsme se vydali na potápění ve skafandru. Jedná se přilbu jako z obleku pro kosmonauty, která je po ramena. Ze shora je trubicí vháněn z lodi vzduch. Člověk sestoupí asi do 10 metrů a jde podél zábradlí, kde si může sáhnout na korály a obrovské hejno ryb, které může krmit z ruky. Kromě toho jsou zde sasanky, ve kterých se ukrývají klauni očkatí (hlavní postava z filmu Hledá se Nemo), kteří nemohli pochopit, jak je možné, že se jich mohu dotknout a přitom se nepopálit o sasanku. Moře tu je tak teplé, že jsem to ještě nezažil.

Po potápění už nešlo kvůli ucpaným silnicím nikam jet, tak jsme se museli vrátit.

Čím jsem tu déle, tím více mám rád Balijce, ale s o to větším udivením sleduji chování místních Čechů. Dnes musí být asi hrozně IN propagovat vegantství a RAW stravu a přitom držet v jedné ruce lahváče a v druhé cigaretu. Češi tu mají vůbec v oblibě kouřit třeba ve třech najednou v jednom autě, ve které s nimi jede člověk, který je na cigaretový kouř alergický, ale v autě před ním neuteče, ani kdyby chtěl.

Pokud byste mě chtěli kontaktovat, tak moje zdejší číslo je +62 813-3982-9296. Jsem neustále online, takže Skype, WhatsApp a Viber bude fungovat stejně dobře.


Chcete mi něco říct? Tak mi to řekněte.