Bali – 16. den

Jak jsem včera avizoval, rozhodl jsem se jednu z posledních nocí strávit spolu s dalšími 4 Češkami na ostrově Gili Meno. Nicméně tady není nic tak, jak si to člověk naplánuje.

Kris, který nás měl odvézt k přístavu, ráno zaspal, takže jsme vyjížděli s hodinovým zpožděním. Kvůli nedorozumění jsme se u přístavu hledali se dvěma Češkami, které se rozhodly jet k přístavu na motorce. Nakonec jsme se sešli 5 minut před odplutím lodi a dozvěděli jsme se, že zítra je velká slavnost, takže nás žádná loď neodveze zpět. Budeme tedy muset na ostrově strávit dvě noci.

Koupili jsme si tedy lodní lístky na ostrov Gili Trawangan, protože na Gili Meno žádná loď nejezdí přímo. Jako první ale zastavila naše loď na třetím ostrově – Gili Air. Vystoupili jsme proto zde, dali si oběd a koupili si lístek na plavbu na Gili Meno.

Po připlutí na Gili Meno jsme chvilku hledali ubytování a když jsme ho konečně našli, tak zde nebyl nikdo, kdo by nám dal klíče. Na recepci byla pouze tabule, na které bylo fixou napsané telefonní číslo, jež máme zavolat. Zavolal jsem na číslo z tabule a pán na druhé straně mi oznámil, že se omlouvá, ale ubytování bylo zrušené, že se máme ubytovat jinde.

Tak jsem se otočili, že si najdeme něco jiného. V tom ale přišel majitel hotelu, který nám oznámil, že telefonní číslo na tabuli je na bývalého zaměstnance, že naše ubytování platí a dal nám klíče. Jedná se o bungalovy asi 100 metrů od pláže. Je zde jedna zásuvka, ve které je větrák. V koupelně teče slaná voda…

Večer jsem zkoušel plavat v moři, ale moc to nešlo. I 200 m od pláže bylo vody pouze po kolena a všude na dně ostré korály.


Chcete mi něco říct? Tak mi to řekněte.