Bali – 14. den

To už jsem tu dva týdny? Nějak rychle to utíká.

Dnešek jsem strávil s Krisem v jednom středisku pro vodní atrakce. Měli na výběr asi 12 různých atrakcí. Vybral jsem si 3:

  • návštěvu želvího ostrova,
  • projížďku na vodním skútru,
  • vznášení se na padáku na laně za lodí.

Želví ostrov byl fajn – jedná se o miniaturní zoo, která kromě želv chová obrovské netopýry, leguána, dravého ptáka, tukana, dikobrazy, hada a psy. Na všechna zvířata si můžete sáhnout. Vlézt do bazénku, ve kterém se prohání asi 15 dvacetikilových masožravých želv, se mi moc nechtělo, ale naštěstí to dopadlo dobře. Cestou na lodi zpět z ostrova nastaví kapitán motor na plný plyn a zvedne se ze svého místa, abych si prý vyzkoušel řídit loď. Sedne si vedle a jen ukazuje, kudy mám jet. Pár desítek metrů od nás jsou další lodě, takže člověk má jen pár sekund na to, aby loď otočil správným směrem.

Projížďka na vodním skútru byla fantastická. To vás posadí na skútr na místo řidiče, instruktor si sedne za vás a celé školení o bezpečnosti práce při obsluze zatraceně rychlého vodního dopravního prostředku a pravidla provozu na moři shrne do jednoho slova: „GO!“. Chytnu řídítka, ale kde to má plyn? Že by ta páčka vpravo, která normálně slouží jako brzda? Zkusím ji zmáčknout a skútr vystřelí vpřed. Po chvíli seznamování se s dynamikou jízdy na moři se osmělím a už jedu na plný plyn. Protože je vítr, skútr skáče po vlnách, takže jsme více ve vzduchu než na vodě. Při každém větším dopadu se bojím, že si vyrazím zuby o palubní desku. Naprosto šílená jízda. Na konci jsem mokrý od hlavy k patě.

Na vznášení se na padáku jsem se těšil nejvíc, ale nakonec to byla největší nuda. Je to sice krásný pohled z výšky a celkově bezva zážitek, ale člověk tam jen tak visí a nemůže nic ovlivnit. Startuje se z lodi a přistává se také na loď, takže člověk se u toho ani nenamočí.

V okolí našeho hotelu visí na rohu každé ulice černá vlajka. Kris mi vysvětlil, že to je znak místní mafie, která danou ulici „vlastní“. Je tragikomické vidět balijského policistu řídit na křižovatce dopravu hned pod vlajkou zdejší mafie.


Chcete mi něco říct? Tak mi to řekněte.