Bali - 10. den

Dnešek byl první den, který vyšel přesně tak, jak bylo předem plánováno.

Ráno jsem si šel zaplavat s delfínem v bazénu. Byl to nezapomenutelný zážitek. Pod vedením instruktorky jsem si delfína pohladil, nakrmil a několikrát mě svezl kolem bazénu. Můj delfín se jmenoval Johny a bylo mu 20 let. Přesto na mě celé vystoupení působilo cirkusovým dojmem. Jakmile vystoupení skončilo, tak jsem chtěl ještě udělat nějaké fotky, ale místní zaměstnanci mě zdvořile vyhodili, že prý musejí s delfíny něco dělat.

Poté se jelo k vodopádu Gitgit, který je vysoký 40 m a cestu k němu lemují desítky obchůdků se vším možným. Studená voda mě odradila od koupání.

Třetí zastávkou byla soustava chrámů a parků Ulun Danu Beratan. Dva chrámy jsou postavené na vodě, ale protože je tu delší dobu sucho, tak k nim bylo možné dojít po souši. Ulun Danu Beratan je nejhezčí místo, které jsem tu na Bali dosud viděl. Spousta záhonů s květinami, nádherné sochy a impozantní chrámy.

Poslední zastávkou byla návštěva botanické zahrady Kebun Raya „Eka Karya“. Ale to není botanická, jak známe z Evropy. Tohle je soustava rozsáhlých parků a pavilónů, které jsou rozprostřené na ploše 158 hektarů. Jeden den by člověku nestačil, aby prošel celou zahradu. Hlavní silnice vedoucí středem zahrady je lemována majestátními sochami.

Pokud bych měl srovnat ubytování na Bali a v Thajsku, řekl bych to asi takto: Po příjezdu do hotelu obhlédnu vždy hotelový pokoj na přítomnost mravenců, pavouků, švábů, štěnic a podobných zvířátek, se kterými bych nerad trávil noc, a v případě potřeby provedu dezinsekci pokoje českým Biolitem. V Thajsku jsem za celou dobu svého pobytu vypotřeboval půlku jedné 400ml lahve. Na Bali mi lahev o stejném objemu dnes, kdy jsem v polovině svého pobytu, došla.

Na večer jsem se přestěhoval do nového ubytování v Denpasaru. Po příchodu do pokoje mě uvítal štiplavý ale sympatický zápach chlóru. Dezinfekční tabletky jsou tu v každém rohu, v každém šuplíku, v koupelně, prostě všude. Na druhou stranu to vypadá, že ze zástupců živočišné říše viditelných pouhým okem budu dnes v pokoji sám.


Chcete mi něco říct? Tak mi to řekněte.